Regulamin

Kwiaciarnia wysyłkowa Florist24.pl prowadzona jest przez firmę Blueflo Grzegorz Lis z siedzibą przy ul. Jana III Sobieskiego 11 lok. E6, 40-082 Katowice,  identyfikująca się numerami NIP 626 112 11 02 oraz REGON 240732556.

 1. Florist24.pl prowadzi sprzedaż przesyłek kwiatowych i upominków za pośrednictwem sieci internet. Zamówienia przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej www.florist24.pl lub przez telefon. 

 2. Dostawy kwiatów na terenie Polski realizowane są przez lokalne kwiaciarnie.

 3. Dostawy upominków realizowane są wyłącznie na terenie Polski przez firmy kurierskie. 

 4. Wszystkie ceny prezentowane w serwisie Florist24.pl zawierają podatek VAT i obowiązują w momencie składania zamówienia. 

 5. Florist24.pl zapewnia doręczenie kwiatów w 24 godziny oraz kwiatów i upominków w 48 godzin. Upominki bez kwiatów wysyłamy w ciągu 24 godzin, natomiast przewidywany czas ich dostawy kurierem zależy od tego, jak szybko firma kurierska doręczy przesyłkę (minimum 24 godziny). 

 6. Przesyłki do szpitali, hoteli, dużych firm, banków doręczane są do recepcji lub sekretariatu. 

 7. W przypadku niezrealizowania zamówienia z winy klienta, np.: podania błędnego lub niepełnego adresu, nieuzasadnionej odmowy odbioru zamówienia itp., Florist24.pl zastrzega sobie prawo obciążenia klienta kosztami tych produktów oraz dostawy. Florist24.pl nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienie lub nie dostarczenie przesyłki wynikające z podania błędnych lub niepełnych danych odbiorcy, braku pozytywnej autoryzacji płatności zamawiającego lub nieobecności odbiorcy pod podanym adresem. 

 8. Zamówienie jest realizowane po dokonaniu i pozytywnej weryfikacji płatności.

 9. Zmiany w zamówieniu można wprowadzać telefonicznie, faksem lub przez e-mail, w ciągu 60 minut po złożeniu zamówienia lub na co najmniej 48 godzin przed terminem doręczenia. 

 10. Gwarantujemy świeżość kwiatów ciętych przez 3 dni, jeśli będą pielęgnowane w odpowiedni sposób. Przyjęcie dostarczonego produktu oznacza jego akceptację. Odbiorca określa jakość i świeżość kwiatów na druku potwierdzenia odbioru. Reklamacje dotyczące świeżości kwiatów muszą zostać złożone przez e-mail w ciągu 24 godzin od terminu doręczenia. Inne w ciągu 7 dni od daty doręczenia.
  Reklamacje dotyczące opóźnienia w doręczeniu kwiatów i upominków w jednej przesyłce przez kuriera, muszą zostać zgłoszone do Florist24.pl przez e-mail w ciągu 24 godzin od terminu doręczenia. 
  W przypadku samych upominków Florist24.pl nie ponosi odpowiedzialności za termin doręczenia przesyłki Odbiorcy. 

 11. Florist24.pl zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w zamówieniu. Zawsze kiedy jest to możliwe, doręczamy bukiety, kompozycje kwiatowe i upominki identyczne z tymi prezentowanymi na zdjęciach. Realizacja zamówienia na konkretny produkt zależy od jego dostępności na rynku. Czasami zastąpienie jednego kwiatu innym może być niezbędne, aby dotrzymać terminu doręczenia. Zawsze robimy wszystko co w naszej mocy, aby bukiet, który otrzymuje odbiorca był jak najbardziej podobny do tego, który Państwo zamawiacie. Florist24.pl zastrzega sobie prawo dostarczenia bukietu, rośliny ozdobnej, kosza z upominkami lub innego produktu o podobnej jakości i wyglądzie zapewniających najwyższy stopień podobieństwa do oryginału (podobna wielkość, styl i kolorystyka). Czekoladki oraz inne pozycje wśród dodatków i upominków mogą się różnić od tych prezentowanych na stronach kwiaciarni internetowej. Gwarantujemy jednak, że będą to zawsze pozycje o tej samej jakości i wartości. 

 12. Florist24.pl zastrzega sobie możliwość odmowy zrealizowania zamówienia w przypadku braku możliwości doręczenia zakupionego produktu. W takim przypadku kwota wpłacona przez Klienta zostanie zwrócona w terminie 7 dni roboczych. 

 13. Firma Blueflo jest właściciel serwisu internetowego Florist24.pl zapewnia ochronę wszystkich danych osobowych, jakie zostały pozyskane w wyniku prowadzonej działalności zgodnie z obowiązującym prawem (Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych oraz jej późniejsze zmiany). 

 14. Florist24.pl zastrzega sobie prawo do wykorzystania wszystkich danych uzyskanych w procesie składania i realizacji zamówienia do celów marketingowych.

 15. Prawem właściwym dla realizacji zakupów w kwiaciarni internetowej Florist24.pl jest prawo polskie, a w szczególności Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U.2002r. nr 144 poz.1204). 

 16. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego. 

 17. Regulamin określa zasady zakupów w Florist24.pl. Złożenie zamówienia oznacza akceptację wszystkich postanowień i informacji zawartych w regulaminie.


TERMINY REALIZACJI:

 Przesyłki krajowe - terminy realizacji:

 • kwiaty doręczane są w 24 godziny. (Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Matki w 48 h, a godzina dostawy nie jest gwarantowana.)

 • kwiaty i upominki doręczane są w 48 godzin 

 • upominki wysyłamy w ciągu 24 godzin (w dni robocze), natomiast przewidywany czas ich dostawy kurierem zależy od tego, jak szybko firma kurierska doręczy przesyłkę (minimum 24 godziny). 


Godzina doręczenia nie jest gwarantowana i oznacza tylko orientacyjną godzinę doręczenia przesyłki.
 

Doręczenie kwiatów tego samego dnia. Kwiaty mogą być doręczone w Polsce jeszcze dziś, jeżeli zamówienie zostanie złożone i opłacone do godziny 12:00 (poniedziałek-piątek). Wyjątek to: Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Matki. Kwiaty z dostawą w te dni należy zamawiać minimum 48 h przed dostawą.
Doręczenie kwiatów w sobotę i w niedzielę. Zamówienia z gwarantowanym terminem doręczenia w sobotę i w niedzielę przyjmowane są do godziny 18:00 w każdy piątek. 

Doręczenie upominków. Upominki doręczane są od wtorku do piątku. 

Godziny doręczania kwiatów. Kwiaty doręczane są w dni powszednie w godzinach od 9:00 do 21:00 czasu środkowoeuropejskiego (CET) oraz w soboty od 10:00 do 18:00 i w niedziele między 10:00 – 15:00. Florist24.pl NIE gwarantuje doręczenia w soboty i niedziele, jeżeli zamówienie zostanie złożone po podanych terminach. Zamówienia przyjęte po podanych terminach będą realizowane jak najszybciej. Wymagane jest podanie alternatywnej daty doręczenia.

Doręczenie w święta. Florist24.pl NIE doręcza przesyłek w święta państwowe. Zamówienia przyjęte do realizacji, których data dostawy przypada na święto państwowe realizowane są w pierwszym dniu roboczym po tym dniu.

Przesyłki zagraniczne - realizacja w 24 godziny. Zamówienie złożone od poniedziałku do czwartku od 9:00 do 18:00 będzie zrealizowane w 24 godziny. Natomiast zamówienie złożone od 18:00 do 9:00 w mniej niż 40 godzin. Godzina doręczenia nie jest gwarantowana i oznacza tylko orientacyjną godzinę doręczenia przesyłki.
Zamówienia z gwarantowanym terminem doręczenia w sobotę przyjmowane są do godziny 12:00 w każdy piątek.
Florist24.pl NIE doręcza przesyłek poza granicami Polski w niedzielę i święta państwowe kraju odbiorcy.
Przesyłki Kwiatowe doręczane są w dni powszednie w godzinach od 10:00 do 18:00 czasu kraju odbiorcy oraz w soboty od 10:00 do 13:00